Żywa lekcja historii

zywa_lekcja_historii_2016

W dniu 9 września 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół we Wrześnicy wraz z opiekunami zwiedzili poniemiecką fortyfikację „Twierdzę Ustecką” – Bunkry baterii Bluchera.
Żywa lekcja historii o Ustce i Polsce w terenie przybliżyła uczniom wydarzenia z okresu II wojny światowej. To właśnie w Ustce Hitler planował zbudować jeden z ważniejszych portów II Rzeszy.
Na miejscu czekał na nas przewodnik, który z ogromną pasją opowiedział historię tamtych wydarzeń.
Uczniowie z dużą ciekawością zwiedzali podziemne galerie multimedialne. Przeżyli symulację bombardowania. Natomiast w pokojach sztabowych i sypialniach spotkali manekiny do złudzenia przypominające żywych żołnierzy.
Drużynowy turniej w strzelaniu z łuku oraz z replik broni historycznej był ogromną atrakcją wycieczki. Zwycięzcy otrzymali nagrody.
Na koniec czekała na nas wojskowa grochówka oraz kiełbaska z ogniska.
„Żywa” lekcja historii jest okazją do tego, aby ukazać wydarzenia historyczne w inny sposób – uczniowie biorą czynny udział przez to, że są uczestnikami przedstawianych wydarzeń. Taka niecodzienna lekcja bardzo podobała się młodzieży i na pewno na długo pozostanie w ich pamięci, a o to właśnie chodziło.