Życie i kultura w Średniowieczu – super lekcja historii w ZS we Wrześnicy

zywa_lekcja_historii_sp_2016

Rycerze, ich uzbrojenie, pasowanie na rycerza, kodeks rycerski, prawo w średniowieczu, turnieje rycerskie – to wszystko mogli zobaczyć i przeżyć uczniowie klas I-VI podczas nietypowej lekcji historii przeprowadzonej przez grupę Rekonstrukto.  Największe wrażenie na uczniach wywarła  próba siły – próba ciężkiego miecza, zakuwanie w dyby i pojedynek.
To była ciekawa lekcja  –  „podróż w czasie do wieków, kiedy zaprzęgano konie do karoc, kiedy rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku, by bronić honoru i i ojczyzny. Kiedy każdy rycerz spieszył służyć pomocą i bronić damy swojego serca.(…)Podróż do krainy, którą obecnie pokrył kurz minionych wieków, zostały jedynie legendy rycerzy i gorliwi rzemieślnicy odtwarzający dawną kulturę, aby przybliżyć wszystkim, co dziać się wówczas mogło”.

Dziękujemy Radzie Rodziców za umożliwienie uczniom udziału w tej nietypowej lekcji.