Zajęcia w pasiece „Wędrowna barć” w Krzemienicy

W piątek, 2 czerwca 2017 r., uczniowie klas IV – VI uczestniczyli  w  zielonej lekcji prowadzonej przez „pszczelarkę” z pasieki „Wędrowna barć w Krzemienicy”. Prowadząca, w dostępny dla dzieci sposób, opowiadała o pracy pszczelarza. Zaprezentowała swoim słuchaczom narzędzia, którymi pracują obecni pszczelarze, ale pokazała także te, którymi pracowano dawniej. Każdy z uczestników poznał budowę ula, sposób przygotowania go dla pszczół, hierarchię  pszczelej rodziny, właściwości lecznicze miodów i wiele innych ciekawostek, których nie ma w podręczniku od przyrody czy biologii. Na żywo  uczniowie obserwowali zachowanie i pracę pszczół w szklanym ulu oraz poznali aromat i smak świeżego rzepakowego miodu.