Zajęcia przyrodnicze w Szkółce Leśnej w Starym Krakowie

22 maja 2018r. nasi uczniowie z klasy trzeciej, czwartej i piątej wzięli udział w niecodziennej lekcji przyrody, która odbyła się w Szkółce Leśnej w Starym Krakowie. Każdy z uczestników dowiedział się w jakim celu istnieje szkółka leśna, zobaczył jakie drzewa sadzi się w szkółkach oraz jak działa system nawadniania upraw leśnych. Leśniczy w bardzo ciekawy i obrazowy sposób wyjaśnił uczniom budowę nasion oraz dlaczego korzenie rosną w dół? Ciekawym punktem wycieczki okazała się możliwość wejścia i podziwiania widoków Gminy Sławno z przeciwpożarowej wieży obserwacyjnej. Po tak wyczerpującej nauce każdy mógł w pięknych okolicznościach przyrody skonsumować upieczoną własnoręcznie przy ognisku kiełbaskę oraz ugasić pragnienie.
Serdeczne dziękujemy Panu Markowi Śpiechowiczowi, Zastępcy Nadleśniczego Nadleśnictwa Sławno, za ciekawe i profesjonalne zajęcia połączone ze smaczną niespodzianką.