ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE ONLINE

Drodzy uczniowie – zachęcam do kontynuowania ćwiczeń logopedycznych. W okresie zawieszenia zajęć proponuję, abyście skorzystali z podanych niżej linków, na których można znaleźć ćwiczenia online, ćwiczenia do wydrukowania i dużo ciekawych pomysłów na zabawy logopedyczne w domu. Wybierzcie sobie ćwiczenia odpowiednie do Waszych problemów z wymową i ćwiczcie. Starajcie się mówić głośno i wyraźnie. Powodzenia.

https://www.domologo.pl/

Dobre ćwiczenia logopedyczne na poszczególne wady wymowy: głoska r, głoski szumiące, głoski syczące, głoski ciszące, głoski dźwięczne, głoski k i g, głoska l, różnicowanie głosek, nosowanie, płynność mówienia. Ponadto ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe, słuchowe oraz dużo innych propozycji usprawniania wymowy.

http://www.logotorpeda.com/

Można tu znaleźć dość dużo pomysłowych pomocy do ćwiczeń logopedycznych z obrazkami, gotowych do wydrukowania. Są także ciekawe artykuły dla rodziców, pomagające rozszerzyć wiedzę logopedyczną.

http://logozabawy.pl/

Znajdują się na nim liczne pomoce i zabawy. Dosyć łatwo można wybrać pomoce lub zabawy potrzebne danemu dziecku, wyszukując odpowiednią zakładkę po prawej stronie.

https://www.facebook.com/smykoterapia

Dużo doskonałych logopedycznych i ogólnorozwojowych (w tym plastycznych i sensorycznych) zabaw dla mniejszych dzieci, również pomoce do wydrukowania. Dużo pomocy do pobrania bezpłatnie.

http://www.ortografka.pl/

Dyktanda, testy z ortografii, gry.

http://logopedarybka.pl/pomoce/darmowe/

Darmowe pomoce do ćwiczeń logopedycznych.