Z wizytą w bibliotece

Dnia 06 listopada 2012r. klasa „0” wraz z wychowawczynią wybrała się na zajęcia do biblioteki szkolnej. Dzieci wzięły udział w niezwykle ciekawej  i  pouczającej  lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez Panią bibliotekarkę. Dzieci dowiedziały się co to jest księgozbiór, jaka jest różnica między księgarnią a biblioteką, co należy zrobić aby móc korzystać z biblioteki oraz co najważniejsze, jak szanować i dbać o książki zarówno te własne jak i wypożyczone. Następnie „maluchy” zostały włączone w poczet czytelników biblioteki i każde dziecko wypożyczyło książeczkę o wybranej przez siebie tematyce.
Przedszkolaki w podziękowaniu za zdobytą wiedzę wręczyły własnoręcznie wykonaną kartkę. Maluchy były zachwycone pobytem w bibliotece i zorganizowanymi dla nich zajęciami. W drodze powrotnej zapewniały, że  wrócą tam ponownie.

Z wizytą w bibliotece