XVI Gminny Konkurs Ortograficzny

28 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych Gminy Sławno, których podzielono na dwie kategorie wiekowe: klasy I – III oraz klasy IV – VIII. Dyktanda konkursowe przygotowane zostały przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach, którym serdecznie dziękujemy za życzliwość i pomoc.
Główne cele tego konkursu to: doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, utrwalanie zasad ortograficznych, a przede wszystkim integracja uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
Wyniki w poszczególnych kategoriach:
Kategoria kl. I – III:
I miejsce – Hanna Tworek SP Wrześnica
II miejsce – Patryk Kowalczyk SP Warszkowo
III miejsce – Adam Korochoda SP Sławsko

Kategoria kl. IV – VIII:
I miejsce – Oskar Wiktor SP Wrześnica
II miejsce – Barbara Jastrzębska SP Wrześnica
III miejsce – Wiktoria Bojaryn SP Warszkowo

Finaliści tegorocznego konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy zechcieli wykazać się znakomitym opanowaniem zasad ortograficznych i zapraszamy do nas za rok.