XI Szkolny Tydzień Ekologiczny

23.04.2014r. – 30.04.2014r.

Tradycyjnie, jak co roku, w naszej szkole odbył się już po raz jedenasty, Szkolny Tydzień Ekologiczny. Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie świadomości ekologicznej, kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska przyrodniczego, rozwijanie wiedzy przyrodniczej oraz integracja dzieci i społeczności wiejskiej. Hasłem przewodnim tegorocznego tygodnia było: ekologia, zdrowie i bezpieczeństwo. Akcja trwała sześć dni, w czasie których uczniowie, min. wykonywali prace plastyczne o tematyce ekologicznej i zdrowotnej i posadzili symboliczne drzewka – w tym roku były to modrzewie. W ramach XI Szkolnego Tygodnia Ekologicznego odbył się także, po raz jedenasty w naszej szkole, Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny, w którym wzięły udział reprezentacje wszystkich szkół z terenu Gminy Sławno. Nasza drużyna spisała się świetnie zajmując: I miejsce (Paweł Śpiechowicz) i III miejsce (Jakub Maksymiuk). Naukowe zmagania odbyły się też w formie quizów i zagadek przyrodniczych. Zaproszone przedszkolaki, uczniowie klas I – III oraz IV – VI, pracując w zespołach 4 osobowych, musiały prawidłowo odpowiedzieć na zagadkę, odgadnąć odgłos wydawany przez zwierzę, odpowiedzieć na pytania dotyczące tematyki zdrowotnej i ekologiczno – przyrodniczej. Pierwszy swój konkurs przyrodniczy w formie testu napisali również uczniowie klasy II i III.
XI Szkolny Tydzień Ekologiczny zwieńczyła akademia, podczas której uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej. Uczniowie klasy piątej przedstawili sztukę pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia – bajka na wesoło” poruszającą problem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Na „deser” odbył się pokaz mody przygotowany przez uczniów, a prezentujący kolekcję strojów na każdą okazję, wykonanych z eko – śmieci.

Kolejny Tydzień Ekologiczny już za rok!
Z przyrodniczym pozdrowieniem
XI Szkolny Tydzień Ekologiczny2