Wyjazd na akcję Niećpa 2015. Koncert Kamila Bednarka

Dnia 9 października 2015 r. nasza szkoła, jak bywa w jej zwyczaju, uczestniczyła w programie profilaktycznym „Niećpa”. Akcja ta, jak co roku, poświęcona była uświadomieniu nam zagrożeń wynikających z zażywania używek. Dobrze wiemy, że narkotyki, alkohol czy papierosy bardzo nam szkodzą, jednak Kamil Bednarek i zespół 100% dotarli do nas jeszcze lepiej swoją muzyką.
Już dwa tygodnie przed wyjazdem cała szkoła poruszona była do głębi występującym na koncercie „ Niećpa” Kamilem Bednarkiem. Zwłaszcza uczennica klasy III, która jest jego najwierniejszą fanką – Asia Krajewska. Nauczyciele żartowali z Asi, że jeśli np. nie poprawi ocen z kartkówki, nie pojedzie na koncert. Działało to bardzo motywująco i błyskawicznie przyniosło rezultaty.
Kiedy nadszedł wyczekiwany dzień wyjazdu, cała szkoła mówiła tylko o Bednarku. Jeśli chodzi o zbiórkę  uczniów przed szkołą, nie odbyło się bez komplikacji. Jednak dzięki szybkiej interwencji opiekunów, czyli pani K. Dudzińskiej – Lach i pani M. Klimaszewskiej wszystko skończyło się dobrze, a „wesoły autobus” wyruszył w drogę do Słupska. Nasza szkoła pojechała na koncert wraz z uczniami ze szkoły w Sławsku.
Relacja:
Kiedy dotarliśmy na halę „Gryfia”, rozdano nam bilety. Wszyscy podekscytowani, bez utrudnień zasiedliśmy w swoich sektorach. Po chwili na scenę wyszedł organizator koncertu, który gorąco nas przywitał i opowiedział o celu programu. Następnie wystąpiły trzy dziewczyny ze szkół w Słupsku, które zachwyciły głosem. Niebawem na scenę wyszedł zespół 100%, który porwał publiczność i muzyką i bardzo ciekawą przemową.
Około godziny 20.00 na scenę dosłownie wskoczył długo wyczekiwany Kamil Bednarek. Wraz z jego wejściem wszystkie osoby siedzące zerwały się na równe nogi i zaczęły skandować jego imię. Po powiedzeniu kilku słów Kamil zaczął śpiewać, a z nim cała hala. Młody wokalista wykonał m.in. piosenki: „Chwila jak te”, „Dni, których jeszcze nie znamy” czy „Up and here”. Jednak największym uznaniem cieszył się utwór „Euforia” nie spadający z list przebojów, który Kamil wykonał z gościem Staffem.
Niektórzy z moich kolegów i koleżanek podeszli pod scenę, aby razem z gwiazdą wyśpiewać fragmenty jego piosenki. Po koncercie Asia, jako gorąca wielbicielka, wytrwała i doczekała się zdjęcia ze swoim idolem.
Po całym przedsięwzięciu wszyscy we wspaniałych humorach i z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do domów.