Wycieczka do Tropical Island i Berlina

16 maja  bieżącego roku, grupa 35  uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum we Wrześnicy pojechała na dwudniową wycieczkę edukacyjną do Berlina i na Wyspę Tropikalną…

Celem wycieczki była oddalona Wyspa Tropikalna. Park ten znajdował się w gigantycznej hali o wymiarach: 360 metrów długości, 210 metrów szerokości i 107 metrów wysokości. Ciekawostką jest, że nowojorska Statua Wolności (93m) mogłaby się w niej zmieścić stojąc, a paryska Wieża Eiffla (322m) leżąc. Tam też uczniowie mieli okazję podziwiać największy las deszczowy w Europie (20000 roślin), błękitny Południowy Pacyfik z temperaturą wody rzędu 31 stopni (4000 metrów kwadratowych), lagunę z Wyspy Bali, której brzeg okalają: piaskowiec, drewno, palmy, groty i typowa małpia skała oraz piaszczyste plaże. W egzotycznych parkach i ogrodach z orchideami, zaprojektowanych przez Made Wijata (najbardziej znanego w tej chwili projektanta balijskich ogrodów) mogli oglądać wspaniałą roślinność, a w tropikalnej wiosce zobaczyliśmy domki typowe dla Bali, Borneo, Polinezji, Amazonii i Kongo, zbudowane przez pochodzących stamtąd rzemieślników. Idealny klimat, który tam panował zachęcał wszystkich do morskich kąpieli. Wszystkie te atrakcje powodowały, że wszyscy czuli się jak na prawdziwej tropikalnej wyspie.

Wieczorem uczniowie z opiekunami udali się do hotelu położonego w samym centrum Berlina. Po kolacji w greckiej restauracji  wszyscy udali się na krótki spacer aby zobaczyć Berlin nocą. Kolejnego dnia uczniowie zwiedzili najciekawsze zabytki Berlina: Unter den Linden, Alexanderplatz, Kościół Pamięci, Siegesäule, Reichstag i Bramę Brandenburską Dowiedzieli  się również, w którym miejscu były palone naukowe księgi i jak prześladowano naukowców. Po zwiedzaniu Wschodniego i Zachodniego Berlina, przechodząc tuż obok Bramy Brandenburskiej  wycieczka udała się do Niemieckiego Muzeum Techniki (Deutsches Technikmuseum Berlin). Odbyto  tam ciekawą i pełną wrażeń, odkrywczą podróż przez historię kultury technicznej. To założone w 1982 roku Muzeum Techniki, związane z długą tradycją historyczno –  technicznych zbiorów, wszystkim bardzo się podobało. Uczniowie poznali  wiele tajemnic funkcjonowania techniki. Zawieszony nad fasadą budynku samolot –  Rosinenbomber (uczestniczący w organizowanym przez zachodnich aliantów „moście powietrznym” w latach 1948- 1949, podkreślał wyjątkowość architektoniczną tej budowli.

Następnym punktem wycieczki była obserwacja tajemniczego, podwodnego świata w Sea Life & Aquadom, gdzie podziwiano wspaniałe okazy ryb i zwierzęta morskie, a także bardzo ciekawą przygodą był przejazd  16 metrową windą w kształcie cylindra  z kolorowymi rybkami. Wszyscy byli zachwyceni.

Wyjazd zorganizował pan Wojciech Szokalski, a opiekunami byli pani Elżbieta Łukowicz i pan Adam Bukowski.

Wycieczka do Tropical Island i Berlina