Wycieczka do Trójmiasta

4 stycznia chętni uczniowie z klasy 6, 7, 8 i 3 gimnazjum we Wrześnicy wraz z opiekunkami wyjechali na wycieczkę do Trójmiasta. Na początek uczniowie udali się do Questrooms Gdańsk, aby przez godzinę szukać wskazówek, łamać kody, rozwiązywać łamigłówki i poznawać tajemnice – wszystko po to, by uciec z pokoju zanim skończy się czas. Liczył się spryt, spostrzegawczość i współpraca w grupie. Czas gonił nieubłaganie, a adrenalina rosła.
Drugim punktem wycieczki było Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Uczniowie zapoznali się tam z najciekawszymi tajnikami wiedzy. Podczas zwiedzania wystawy oraz warsztatach edukacyjnych  mieli okazję samodzielnie przeprowadzić różne do-świadczenia i eksperymenty, które budziły zainteresowanie, a niekiedy nawet zdziwienie.
Ostatni punkt wycieczki upłynął pod znakiem mokrego i aktywnego wypoczynku – byliśmy bowiem w Aquaparku w Redzie. Każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie. Bliskie obcowanie z rekinami, zjazd szybką zjeżdżalnią, oszklony tunel w środku rajskiego akwarium, basen z falą, leniwa rzeka itp. Wszystkie te atrakcje wywarły duże i niezapomniane wrażenia na naszych uczniach.
Następnie głodni, ale szczęśliwi w drodze powrotnej wszyscy udali się na posiłek do Restauracji MCDonalds w celu uzupełnienia spożytej energii.
Uczniowie bardzo zadowoleni, pełni niezapomnianych wrażeń już w drodze powrotnej do domu „wymyślali” kolejne propozycje wycieczek.

« z 4 »