WYCIECZKA DO TEATRU

29 stycznia uczniowie klas IV- VIII obejrzeli w Nowym Teatrze w Słupsku spektakl pod tytułem „Pasztety do boju!”, który powstał na podstawie powieści francuskiej pisarki Clémentine Beauvais. Książka zdobyła wiele prestiżowych nagród, w tym tytuł Najlepszej Młodzieżowej Książki Roku 2015.
Śledząc losy trzech nastoletnich bohaterek, uznanych w internetowym głosowaniu za najbrzydsze w szkole, uczniowie mogli przekonać się, jaką krzywdę wyrządza hejt, uzależnienie od mediów społecznościowych. Poza tym spektakl skrytykował w zabawny sposób obsesję na punkcie wyglądu fizycznego i narzucanie przez youtuberów stylu życia. Ośmieszone dziewczęta stawiły czoła bezlitosnej krytyce, wzmocniły poczucie swojej wartości i zaprzyjaźniły się. W tej historii pełnej wątków z pewnością każdy uczeń odnalazł coś ważnego dla siebie.