Wycieczka do Szkoły Policji w Słupsku

Dnia 21.05.2010 r. zwycięzcy Gminnego Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wraz z opiekunem drużyny p. E. Świebodą wyruszyli na wycieczkę do Szkoły Policji w Słupsku. Na miejscu przywitała nas pani policjantka, która była naszą przewodniczką po terenie Szkoły.
Na początku zwiedziliśmy salę daktyloskopii (czyli nauki o liniach papilarnych i jej roli w pracy policji), każdy z uczestników ściągnął swoje odciski palców i dłoni. Następnym punktem programu było zwiedzanie muzeum kryminalistyki. Największe wrażenie na uczniach, zrobiła wizyta na strzelnicy, gdzie zza kuloodpornej szyby oglądali ćwiczenia przyszłych policjantów.
Następnie przeszliśmy do budynku zwanego zbrojownią, gdzie zwiedziliśmy bardzo ciekawą wystawę różnych typów broni, która na przestrzeni wielu dziesiątków lat była na wyposażeniu policji. Były też sztandary oraz tarcze, jakich używa się na strzelnicy. Na manekinach wyeksponowano mundury milicyjne oraz policyjne. Obejrzeliśmy też wystawę przeszło 200 czapek, używanych przez policję wielu państw świata. Wystawę w zbrojowni uświetnia kolekcja herbów, przedstawiających wizerunek Orła Polskiego na przestrzeni dziejów. Na końcu zwiedzaliśmy wystawę poświęconą wydarzeniom z Miednoje. Naszą wycieczkę w Szkole Policji przypieczętowaliśmy wpisem do księgi pamiątkowej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA