Wycieczka do Miasteczka Ruchu Drogowego

23 marca uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej we Wrześnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich praktycznych umiejętności jazdy rowerem w Miasteczku Ruchu Drogowego w Słupsku. Przyszli rowerzyści wykazywali się jazdą zgodną z przepisami i zasadami ruchu drogowego. Pokonywali skrzyżowania i wykonywali różne manewry, zwracając przy tym uwagę na znaki drogowe. Do zmiany natężenia ruchu służyły sygnalizatory świetlne. Na placu manewrowym, dzieci miały szansę sprawdzenia w praktyce, wiadomości zdobytych na lekcjach wychowania komunikacyjnego. Wizyta w Miasteczku Ruchu Drogowego stanowiła świetne przygotowanie uczniów do egzaminu na kartę rowerową. Wyjazd miał nie tylko charakter dydaktyczny, ale również rekreacyjny, ponieważ jazda na rowerze sprawiła uczniom wiele przyjemności.