Wycieczka do Malborka

Dnia 18 czerwca 2014 r. wszyscy  uczniowie z kl. IV – VI naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Malborka. Udali się tam, aby zwiedzić zamek gotycki wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274 – 1457 – jeden z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno – rezydencyjnej w Europie. Uczniowie poznali historię zamku opowiedzianą przez panią przewodnik i obejrzeli, m.in. Zamek Wysoki z kościołem Najświętszej Maryi Panny i z kaplicą grobową św. Anny, Zamek Średni z Wielką Komturią, Wielkim Refektarzem, Pałacem Wielkich Mistrzów, Refektarzem Letnim i Zimowym oraz Zamek Niski (Przedzamcze) z kaplicą św. Wawrzyńca i szeregiem zabudowań gospodarczych. Ponadto mieli możliwość podziwiania panoramy Malborka i okolic z wieży widokowej znajdującej się na terenie zamku i dowiedzieli się, że w 1997 zamek wpisany został na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Wyprawa do malborskiej warowni okazała się wspaniałą i niepowtarzalną lekcją historii, ponieważ jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie naprawdę można poczuć średniowieczną atmosferę, a nawet spotkać ducha rycerza!