Wycieczka do Krakowa

Uczniowie Gimnazjum we Wrześnicy zostali w niecodzienny sposób docenieni za swoją działalność artystyczną i charytatywną. Szkoła już drugi raz postanowiła założyć sztab i zorganizować imprezę finałową Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koło witrażowe, do którego należą uczniowie klasy II pod kierunkiem pana Tomasza Goduli, postanowiło na ten cel wykonać witraż, przedstawiający twarz kobiety i wystawić go na licytację w serwisie Allegro…

Aukcję wygrał pan Krzysztof Wójcik z Krakowa, który po pewnym czasie skontaktował się ze szkołą pisząc, że zapoznał się z działalnością gimnazjum i zaproponował uczniom biorącym udział w pracy nad witrażem wyjazd do Krakowa, w którym sam mieszka. Zaoferował pokrycie kosztów przelotu z Gdańska, noclegów oraz zapewnienie całodniowych atrakcji na miejscu. Nauczyciele podzielili się tą informacją z wójtem Gminy Sławno, który postanowił przeznaczyć dodatkową kwotę pieniędzy na przedłużenie wycieczki i zapewnienie uczniom dodatkowych atrakcji.Pobyt w Krakowie trwał od 26 do 28 marca. W ciągu tych trzech dni uczniowie mieli okazję poznać zarówno historię miasta, jak i jego ofertę kulturową i rozrywkową. Obejrzeli spektakl „Boeing- boeing” w teatrze Bagatela, zwiedzili szlak turystyczny w podziemiach Rynku Głównego, zapoznali się ze zbiorami Muzeum Książąt Czartoryskich i Kamienicy Szołayskich. Rozrywki dostarczył uczniom koncert brytyjskiego zespołu Room94 oraz projekcja filmu „Noe” w jednym z krakowskich kin. Uczestnicy wycieczki zwiedzili krakowski ogród zoologiczny, relaksowali się spędzając czas w Aquaparku oraz spacerując pięknymi ulicami starego miasta. Wspaniałym miejscem okazał się również Hostel Cracow, w którym nocowali. Znajdował się on bezpośrednio przy Rynku Głównym, oferując wspaniały widok na Sukiennice i bliskość największych atrakcji Krakowa.Niewątpliwie gwoździem programu wycieczki był przelot liniami Eurolot. Trasę z Gdańska do Krakowa oraz drogę powrotną uczniowie pokonali w kilkadziesiąt minut, podziwiając wspaniałe widoki z pokładu samolotu. Była to dla nich ogromna przygoda.W czasie pobytu w Krakowie uczniowie poznali swojego dobroczyńcę, pana Krzysztofa Wójcika właściciela firmy Intersteel, który okazał się bardzo miłym człowiekiem o ogromnym sercu. Zapewnił on uczestnikom wycieczki nie tylko wspaniale spędzony czas, ale również nauczył ich, że dzielenie się swoją pracą i tym co mamy z innymi jest wielką wartością.

Wycieczka do Krakowa