Wycieczka do Gdyni

gdynia2016

4 listopada 2016 roku uczniowie  naszej szkoły  wraz z opiekunkami  udali się na jednodniową wycieczkę Gdyni – Reda.
Najpierw pojechaliśmy autobusem do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach oraz wykładach z fizyki i chemii. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych.
Po tym pełnym wrażeń spotkaniu z nauką udaliśmy się do Escape Room w Gdyni. Tam każda grupa chętnych mogła znaleźć coś idealnie dobranego do własnych zainteresowań. Każdy konkretny pokój miał zupełnie inną formę zabawy. Właściciele mocno napracowali się podczas projektowania pomieszczeń, by rozgrywka była ciekawa, oryginalna i stawiała wyzwania do samego końca gry. Historie opowiedziane na miejscu były przedstawiane w taki sposób, abyśmy mogli maksymalnie wczuć się w swoją rolę i zapomnieć o wszystkim innym poza pokojem. Przygoda? Intryga? Dramat? Szaleństwo? Kryminał? Repertuar odczuć w czasie zabawy był szeroki i zadowolił każdego miłośnika przygód i nowych doznań.
Kolejną atrakcję mieliśmy w Redzie. Pojechaliśmy tam do aquaparku, gdzie wokół nas pływały żywe rekiny. Podwodny świat można było podziwiać na dwa sposoby. Tradycyjnie, przez szybę, oraz wybierając jedną ze zjeżdżalni.
Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miejsca.