WYCIECZKA DO GDAŃSKA

10 października uczniowie klasy VII, II i III gimnazjum, wraz z opiekunami, pojechali na wycieczkę do Gdańska.
Zwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach z edukatorką, spacerowaliśmy po terenie dawnej Stoczni Gdańskiej im. Lenina oraz byliśmy w mediatece, gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z filmami dokumentalnymi nakręconymi m.in. podczas strajku w sierpniu 1980 roku. Poza tym zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej. Wspaniały obiekt, bardzo inspirująca ekspozycja, jedna z największych na świecie, poświęcona II wojnie światowej. Wystawę główną tworzą trzy bloki narracyjne: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”. Nie zabrakło również nowoczesnych stanowisk multimedialnych. To za ich pomocą uczniowie mogli przeglądać archiwalne fotografie i filmy, wysłuchać relacji świadków tamtych wydarzeń, zapoznać się z interaktywnymi mapami prezentującymi militarne potyczki czy zmiany granic państw w czasie II wojny światowej.
Wizyta w Muzeum wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Jedyne czego nam żal, to zbyt krótki czas uczestniczenia w tym wydarzeniu.