Wycieczka do Gdańska w ramach projektu „Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość”

9 czerwca 2018 roku uczniowie gimnazjum we Wrześnicy i w Sławsku wraz z opiekunkami w ramach projektu „Edukacja w Gminie Sławno szansą na udaną przyszłość” udali się na jednodniową wycieczkę do Gdańska.
Najpierw uczniowie odwiedzili Centrum Hewelianum, niewątpliwie jeden z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach z fizyki, biologii i chemii.
Po tym pełnym wrażeń spotkaniu z nauką gimnazjaliści udali się do Questrooms Gdańsk. Tam każda grupa mogła znaleźć coś idealnie dobranego do własnych zainteresowań. Wszystkie pokoje posiadały liczne zagadki, a rozwiązanie jednej, prowadziło do kolejnej i kolejnej… i kolejnej, aby na koniec zabawy doprowadzić jej uczestników do znalezienia klucza pozwalającego na opuszczenie pomieszczenia. Wszystko to działo się pod presją czasu. W tego typu miejscach trzeba włączyć logiczne myślenie, czasami przypomnieć sobie matematykę i historię, a nawet wczuć się w rolę archeologa, chemika lub odkrywcy.
Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy te wspaniałe miejsca.

« z 5 »