Wycieczka do Centrum Nauki w Gdyni

18 lutego 2014 roku uczniowie kl. IV – VI naszej szkoły byli na wycieczce wCentrum Nauki „Eksperyment” w Gdyni. Wyjazd łączył naukę, zabawę i atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu, ponieważ Centrum Nauki jest pracownią doświadczalną dla małych i dużych odkrywców – amatorów, w której mogą oni na własną rękę przeprowadzić eksperymenty i poznać prawa zachodzące w przyrodzie.
Uczniowie bawili się świetnie, gdyż w bezpiecznych warunkach, sami przeprowadzali doświadczenia i badali zjawiska z różnych dziedzin nauki. Mogli na przykład stworzyć dwumetrowy wir wodny lub na własnej skórze doświadczyć trzęsienia ziemi.Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa „akcja – człowiek”, gdzie mali naukowcy poznawali tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu i mogli tam stać się małą krwinką w wielkim sercu, przeprowadzić wirtualną operację lub sprawdzić jak będą wyglądali za 30 lat!
Atrakcji nie brakowało i każdy mógł znaleźć coś dla siebie! Jedni przeprowadzali doświadczenia w wodzie, inni zgłębiali tajniki ludzkiego ciała, jeszcze inni woleli odpoczywać w strefie relaksu lub na „drzewie życia” słuchając śpiewu ptaków. Ci, którzy mimo wszystko mieli za dużo energii, rozładowywali ją na bieżni lub w kabinie dźwiękowej sprawdzając siłę swojego głosu, a ci, którzy zmęczyli się wcześniej, siadali w piaskownicy i … odkopywali szczątki dinozaurów!
Zabawa była przednia, więc do domu wszyscy wrócili zadowoleni!

Wycieczka do Centrum Nauki w Gdyni