WYBRALIŚMY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

17 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego, w których udział wzięli uczniowie klas IV- VIII oraz nauczyciele. Tydzień przed wyborami kandydaci przekonywali rówieśników do swoich pomysłów na własnoręcznie wykonanych plakatach.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego do dla młodzieży szkolnej pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie, a także motywacja do angażowania się w sprawy publiczne w dorosłym życiu, dlatego organizacja i ich przebieg przypominały wybory samorządowe. Przygotowane zostały listy uprawnionych do głosowania, karty do głosowania, a nad przebiegiem wyborów czuwała komisja. Uczniowie wrzucali wypełnione przez siebie karty do urny wyborczej. Po podliczeniu oddanych głosów wyłonione zostało prezydium Samorządu Uczniowskiego: przewodnicząca – Julia Myślak, zastępcy – Olga Michałowska i Ewa Obiała, skarbnik – Marta Strupiechowska, sekretarz – Aleksandra Jung.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy zrealizowania wielu ciekawych pomysłów.

« 1 z 4 »