Szkolne obchody 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Już od października uczniowie naszej szkoły podejmowali wiele różnych działań, mających na celu upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI.
Wśród nich było układanie alfabetu współczesnego Polaka – Patrioty, wystawa książek o tematyce patriotycznej przygotowana w bibliotece szkolnej czy wspólne przygotowywanie prezentacji multimedialnej na temat „Droga do niepodległości 1795-1918”. Poza tym uczniowie mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, w żywej lekcji historii pod nazwą „Długi wiek XIX – Ku Niepodległej”, a także samodzielnie wykonywali kotyliony i układali życzenia dla Niepodległej.
Zwieńczeniem tych działań była środowiskowa uroczystość – wieczornica patriotyczna pn. „Droga do Niepodległości” oraz SZKOLNY DZIEŃ BIAŁO – CZERWONY.
W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani,
z elementami biało – czerwonymi oraz własnoręcznie wykonanymi kotylionami. W ramach akcji „Rekord dla Niepodległej” wspólnie przed szkołą odśpiewano hymn narodowy, tworząc jednocześnie żywą flagę z białych i czerwonych balonów, które po odśpiewaniu naszej narodowej pieśni poszybowały w przestworza, niosąc ze sobą życzenia: nieustającego pokoju wewnętrznego w narodzie, uczciwych i oddanych obywateli oraz kolejnych 100 lat WOLNOŚCI!

« z 5 »