WOŚP

Gimnazjum we Wrześnicy, wspierane przez Gminę Sławno, Radę Rodziców, sołectwa Wrześnica, Warszkowo, Noskowo i Żabno oraz przez Ochotniczą Straż Pożarną i Koło Gospodyń Wiejskich we Wrześnicy, po raz pierwszy w gminie zorganizowało 21. Finał WOŚP, nad którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Sławno Ryszard Stachowiak.
Oj działo się, działo! Początki były trudne…

Po zapukaniu do wielu drzwi okazało się jednak, że w Gminie jest wiele osób gotowych do pomocy, pełnych zapału oraz pomysłów. Impreza nabrała rozmachu! Dla każdego, w każdym wieku przygotowano atrakcje. Najmłodsi bawili się na balu karnawałowym oraz warsztatach tańca z grupą Magnetica. Panowie rywalizowali na turniejach piłki koszykowej i nożnej. Dla młodzieży wystąpił zespół Actoba. Najstarsi mieszkańcy Gminy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne na scenie- wystąpiły panie z zespołu Wrześniczanki oraz zespół Wrzosy z Warszkowa. Podziwialiśmy również utalentowane zespoły oraz solistów z całej Gminy i miasta Sławno.
Gwoździem programu okazały się aukcje. Goście zawzięcie walczyli o zdobycie cennych przedmiotów i usług przekazanych przez hojnych sponsorów. Najcenniejsze okazało się złote serduszko. Wylicytowano je za 1000 zł. W sumie z aukcji uzyskano ponad 6700 zł. Nie udałoby się to, gdyby nie nasi wspaniali prowadzący: Waldemar Kosek i Przemysław Konwerski.
Wielkim powodzeniem cieszyła się również loteria fantowa, dzięki której zebrano ponad 1000 zł. Mogła się ona odbyć tylko dzięki hojności mieszkańców Wrześnicy.
Poza występami na scenie, goście mogli skosztować wszelakich pyszności przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich we Wrześnicy, sołectwo Warszkowo i Żabno oraz Radę Rodziców Gimnazjum we Wrześnicy. Hitem okazało się pieczone prosię.
Wolontariusze, którymi byli uczniowie gimnazjum, kwestowali w wielu miejscowościach Gminy Sławno, gdzie spotkali się z gorącym przyjęciem.
Zwieńczeniem dnia było Światełko do Nieba. Pokazowi fajerwerków towarzyszyła piękna muzyka i szalone tańce.
Podczas pierwszego gminnego Finału WOŚP zebrano w sumie 14 113,39 złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować tak wspaniały dzień! Spotkajmy się za rok!

WOŚP