Witraż na WOŚP

Uczniowie należący do koła witrażowego, działającego przy Gimnazjum we Wrześnicy, pod czujnym okiem pana Tomasza Goduli od kilku miesięcy pracują nad wyjątkowym witrażem. Przedstawia on galopujące konie i składa się z około 250 elementów. Praca rozpoczęła się od zaprojektowania dzieła. Następnie należało wyciąć ze szkła jego elementy, każdy oszlifować, nadając odpowiedni kształt, oczyścić, okleić miedzianą taśmą oraz połączyć kawałki w całość za pomocą cyny. Jest to bardzo precyzyjna i długotrwała praca, wymagająca skupienia i poświęcenia jej wielu godzin.

Uczniowie postanowili, że witraż zostanie wystawiony na licytacji na portalu Allegro, a dochód z jego sprzedaży przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Aukcja ruszy już w najbliższą niedzielę (28 grudnia), a trafić na nią będzie można za pomocą strony internetowej oraz facebookowego profilu Gimnazjum we Wrześnicy. Rok temu w taki sam sposób sprzedali witraż przedstawiający kobiecą twarz. Aukcja cieszyła się wielkim powodzeniem, a pan, który ją wygrał, będąc pod wrażeniem pracy uczniów, zasponsorował im kilkudniowy pobyt w Krakowie.