Wigilijne spotkania klasowe

22 grudnia 2011 r. –  uczniowie Szkoły Podstawowej we Wrześnicy – spotkali się na uroczystych Wigiliach klasowych. Do tego wyjątkowego dnia, dzieci przygotowywały się już wcześniej, wykonując świąteczne dekoracje klas oraz ćwicząc śpiewanie kolęd i pastorałek. Tradycyjnie – nie zawiedli też rodzice, którzy przygotowali wigilijne dania, upiekli pyszne ciasta na deser, elegancko udekorowali stoły i zasiedli razem ze swoimi pociechami do wspólnego posiłku.
Najpierw były wzajemne życzenia i dzielenie się opłatkiem – a życzenia były ciepłe, serdeczne i wzruszające, bo niejednemu zakręciła się łezka w oku… – a  później wszyscy częstowali się przygotowanymi specjałami. Przy stole, w blasku świec, było gwarno i wesoło, rozmowy przeplatane były wspólnym śpiewaniem kolęd, panowała serdeczna, świąteczna atmosfera. Oby takich wspólnych uroczystości było jak najwięcej…Wigilijne spotkania klasowe