Wieczornica patriotyczna we Wrześnicy

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości
nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
i nie ma prawa do przyszłości”
Józef Piłsudski

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowując wieczornicę patriotyczną pn. Droga do Niepodległości.
Uroczystość odbyła się 7 listopada w godzinach popołudniowych i miała charakter środowiskowy. Z zaproszenia skorzystało wielu gości i liczne grono rodziców i mieszkańców okolicznych miejscowości.
Przygotowana inscenizacja przypomniała współczesnemu pokoleniu, jak trudna była droga Polaków do odzyskania niepodległości i jak wielu ofiar wymagała. Ukazała trud, często bratobójczej, walki z czasów zaborów. Celem jej było, skłonienie widza do refleksji nad przeszłością naszej Ojczyzny i do tego, że o ciężko zdobytą WOLNOŚĆ, trzeba nieustannie dbać, bo ona nie jest nam dana raz na zawsze.
Uczniowie zachwycili widzów zarówno formą przedstawienia, jak i stosownymi strojami i rekwizytami. Całość uzupełniała trafnie dobrana muzyka – pieśni legionowe oraz utwory o wolności i ojczyźnie – wykonywane przez chór szkolny i absolwentki naszej szkoły.
Zgromadzonej publiczności bardzo spodobało się widowisko, artyści bisowali i zostali nagrodzeni owacją na stojąco, a u niektórych widzów wzruszenie wywołało nawet łzy.
Dziękujemy uczniom, absolwentom i nauczycielom za przygotowanie tak pięknej uroczystości.

 

 

 

 

 

 

« z 20 »