WIECZÓR DLA MAMY I TATY

„Rodzina – tu zaczyna się życie,
a miłość nigdy się nie kończy…”

Coroczne, wyjątkowe święta – Dzień Matki i Dzień Ojca – które każdy z nas dobrze zna i szanuje, zostały, w Zespole Szkół we Wrześnicy, połączone w Wieczór dla Mamy i Taty. Uroczysta akademia z tej okazji, będąca wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości do rodziców, odbyła się 24 maja 2017 r.
Uczniowie kl. V przedstawili inscenizację pt. „Kopciuszek – wersja współczesna”, a uczniowie klas młodszych bawili swoich Rodziców tańcem i życzeniami wyśpiewanymi w rytmie rapu.
Gimnazjaliści natomiast pochwalili się swoimi zdolnościami wokalnymi i reżysersko – filmowymi i zaprezentowali nagranie, w którym uczniowie wypowiadali się na temat swoich rodziców, np. odpowiadali na pytania: Za co kochasz swoich Rodziców?, Kiedy ostatnio przytulałeś się do Rodziców? lub W czym pomagasz Rodzicom? Film wzbudził ogromne zainteresowanie i wywołał wśród oglądających radość, śmiech, dumę i wzruszenie…! Poza tym nie zabrakło również wzruszających utworów muzycznych.
Zaprezentowany program artystyczny zachwycił licznie zgromadzoną publiczność, która nie szczędziła gromkich braw i podziękowań.
Na zakończenie zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek. Była to chwila dzielenia się swoimi wrażeniami i zbierania pochwał…
Nad przygotowaniem i przebiegiem całej popołudniowej uroczystości czuwali nauczyciele, którzy dobrze znają rolę rodziny w życiu dziecka i wiedzą, że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego, aby dzieci były zdrowe, radosne, życzliwe i otwarte na innych.