VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI „BEZPIECZNIE NA WSI TO PODSTAWA – ŚRODKI CHEMICZNE TO NIE ZABAWA”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!”. Współorganizatorem konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy.
Celem konkursu było:
1. Promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego;
2. Popularyzowanie „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”.
W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 735 uczniów z 77 szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego.
Laureatem etapu wojewódzkiego
• w kategorii klas IV-VI został Marcel Gutowski z kl. VI – III miejsce,

a ponadto przyznano wyróżnienia:
• w kategorii  klas I-III:  Igor Konieczny – kl. III
• w kategorii klas IV-VI:  Barbara Jastrzębska – kl. V, Jakub Baran – kl. V, Igor Jaskuła – kl. IV.

Serdecznie gratulujemy i życzy dalszych sukcesów.