Udział w akcji Polska Biega

W sobotę 9 maja 2009 roku cała społeczność szkolna wraz z rodzicami naszych uczniów dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Polska biega”, której organizatorem był nauczyciel Gimnazjum we Wrześnicy Pan Tomasz Godula.
Celem akcji jest zachęcenie wszystkich Polaków, w każdym wieku do aktywnego, zdrowego spędzania czasu oraz promowania biegu i aktywności fizycznej jako zdrowego trybu życia. Nasi uczniowie i nauczyciele przebiegli dystans 1500 m. Najlepszymi biegaczami w naszej szkole zostali: Ewa Warać, Klaudia Sałankiewicz, Marzena Bury, Kamil Płonka, Jakub Kubicki oraz Patryk Karandyszowski. Uczniowie uczestniczyli również w pokazach ratownictwa medycznego oraz policji. Na koniec akcji uczniowie piekli kiełbaski na ognisku.