Udział w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”

20 kwietnia w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” przybyła do naszej szkoły dyrektor Przedszkola we Wrześnicy Pani Anna Wiśniewska. Aby zdobyć sobie sympatię uczniów, spotkanie rozpoczęła od nawiązania kontaktu z dziećmi poprzez zadawanie im pytań, na które z chęcią udzielały odpowiedzi,  a następnie przeczytała wiersze Jana Brzechwy. Zrobiła to tak profesjonalnie i tak zabawnie, że mała publiczność z chęcią słuchała i czekała na kolejne utwory. W kolejnej części spotkania były zagadki z pacynkami oraz kolorowanki. Było przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy.
Na koniec kilkoro uczniów pochwaliło się samodzielnym czytaniem. Nie obyło się bez małych niespodzianek, tzn. wielkiej paczki cukierków od gościa i dyplomików za wzorowe czytanie.
Dziękujemy Pani Ani za poświęcony czas, ciekawe spotkanie z literaturą i za niespodzianki.