Uczymy przedszkolaki udzielania pierwszej pomocy!

„Bezpieczny Przedszkolak” jest dla Wolontariuszy WAŻNY. Wiktoria i Dominika, ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z p. Eweliną Drop-Konieczną, przeprowadziły zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla najmłodszych. Opowiedziały dzieciom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Maluszki z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Dzieci świetnie radziły sobie na zajęciach i bez problemu opanowywały zasady udzielania pierwszej pomocy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z opatrywania ran oraz resuscytacja z wykorzystaniem fantomów do ćwiczeń. Największą satysfakcją dla Wolontariuszek jest uśmiech i radość dzieci z zajęć. Gdy widzą, że dzieci wykonują czynności ratownicze nie ze strachem i obawą, ale w sposób naturalny. A to jest najważniejsze.
Dziękujemy przedszkolakom z „Radosnego Malucha” za piękne upominki.