Życzenia od uczniów

« z 3 »

Piernikowe dekoracje wariacje

Klasa 3 jak co roku dekorowała pyszne pierniczki aby później sprzedać je na kiermaszu szkolnym. Oczywiście nie obyło się bez podjadania, bo pierniczki pachniały i smakowały obłędnie.

„JESIENNE CUDACZKI”

Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dla uczniów klas I- III konkurs plastyczny pod hasłem „Jesienne Cudaczki”. Podstawą pracy była dynia (jadalna lub ozdobna) kreatywnie łącząca jesienne warzywa, owoce, liście, kasztany, żołędzie, gałązki itp. Należało wykorzystać tylko materiały naturalne. Celem było rozwijanie wyobraźni dziecka oraz integrowanie i zaangażowanie całej rodziny. Przyniosło to niezwykłe efekty. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, gdyż Cudaczki były bardzo pomysłowe i starannie wykonane. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a laureaci dodatkowo nagrody specjalne.
I miejsce- Alicja Gajda kl. II
• II miejsce- Alicja Duda kl. I
• III miejsce- Zuzanna Guzowska kl. II
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzinom.

« z 2 »

FESTYN CHARYTATYWNY W DARŁOWIE

3 grudnia przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu, pod opieką p. E. Drop-Koniecznej i p. L. Nowak, uczestniczyli w 15. edycji Darłowskiej Laponii Świętego Mikołaja. Jest to coroczny festyn charytatywny, z którego dochód przeznaczony jest na wsparcie pracy wolontariuszy z powiatu sławieńskiego. Festyn odbył się w iście zimowej aurze, ale perspektywa spotkania ze Świętym Mikołajem rozgrzewała wszystkich oczekujących na niego.
Nasi wolontariusze wraz ze swoimi rodzicami przygotowali do sprzedaży pyszne ciasta, ciasteczka i babeczki. Chętnych na nasze smakołyki nie brakowało …
Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i ich rodzinom za okazaną pomoc i ogromne serca.

« z 2 »

Wyniki konkursu

Pod koniec listopada w naszej szkole został ogłoszony konkurs na „Wykonanie wieńca adwentowego”. Komisja powołana przez organizatora konkursu przy ocenianiu brała pod uwagę:
– estetykę,
– wykonanie wieńca zgodnie z tradycją.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkiem, kalendarzem adwentowym oraz dyplomem.
Laureaci:
I – Laura Wójcik (kl. I)
II – Alicja Gajda (kl. II)
III – Julian Brzuska (kl. VII)
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za trud i zaangażowanie w konkursie. Życzymy owocnego adwentu.
« z 3 »

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest od 2002 roku w wielu krajach na świecie. Zabawka ta najbardziej kojarzy się z beztroskim dzieciństwem i zabawą. Swoje przytulanki przynieśli zarówno najmłodsi jak i najstarsi uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły. Były zabawy związane z tym dniem, projektowanie misiów, czytanie bajek i wspominanie historii związanych z tymi zabawkami z własnego dzieciństwa.

« z 3 »