DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DEN 2021
« 1 z 25 »

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował w tym roku quiz dla nauczycieli. Pedagodzy rywalizowali ze sobą w dwóch drużynach wybranych w drodze losowania. Regulamin zabawy przewidywał, że przegrana drużyna przez następny tydzień nie będzie robić kartkówek i odpytywać. Pytania części pierwszej tego quizu dotyczyły wiedzy o naszej szkole, jej uczniach i nauczycielach. W części drugiej należało zgadnąć, jaka to melodia, a w trzeciej- który to uczeń naszej szkoły. Nauczyciele zmierzyli się na przykład z pytaniami: ile jest komputerów w pracowni informatycznej, ile jest książek w naszej bibliotece, jakie imię jest u nas najpopularniejsze, ilu nauczycieli ma uprawnienia do nauczania matematyki w klasach IV- VIII. Najwięcej trudności sprawiło odgadnięcie melodii. Natomiast rozpoznanie uczniów po opisie było bezbłędne. Ostatecznie obie drużyny zdobyły tyle samo punktów i obiecały nie pytać uczniów i nie robić kartkówek przez tydzień. Nauczyciele swoją postawą potwierdzili, że mają ogromne poczucie humoru, a uczniowie na widowni starali się im podpowiadać na różne sposoby. Konkursowi towarzyszyły ogromne emocje wśród uczniów, które momentami trudno było poskromić. Na zakończenie rozdane zostały dyplomy dla uczestników konkursu, a dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły upominki.

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły

W tym szczególnym Dniu Edukacji Narodowej składam Państwu
serdeczne podziękowania za codzienną, odpowiedzialną pracę,
za trud kształcenia i wychowania młodych ludzi
oraz za ogromne zaangażowanie w życie szkoły.

Życzę dużo zdrowia, satysfakcji, niesłabnącej motywacji, wytrwałości, wrażliwości
oraz szacunku i uznania w oczach Uczniów i Rodziców.

 

Dyrektor – Iwona Duszyńska

Wycieczka edukacyjna do siedziby Parku Krajobrazowego Dolina Słupi

8 października 2021r. uczniowie klas 3-7 uczestniczyli w  zajęciach przyrodniczych, które prowadzili pracownicy naukowi Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Celem zajęć było rozbudzanie szacunku wobec przyrody, poszerzenie wiedzy ekologicznej w zakresie form ochrony przyrody, bioróżnorodności gatunkowej obejmującej bieg rzeki Słupi. Prowadzący w bardzo przystępny sposób prezentowali tajniki swojej codziennej pracy opowiadając wiele ciekawostek i wniosków ze swojej pracy badawczej, w  której są chiropterologami, ornitologami, ichtiologami, herpetologami, malakologami, mykologami oraz wieloma innymi specjalistami w różnych dziedzinach biologii. W trakcie pobytu w sali dydaktycznej każdy miał okazję obserwować imitację siedlisk różnych organizmów, poznawać odgłosy ptaków, prześledzić sposób rozrodu troci w rzece, wziąć udział w interaktywnych formach edukacji – quizy, animacje itp .Dużym zainteresowaniem cieszyło się karmienie rodzimych gatunków ryb, które pływały w akwarium w towarzystwie raków.

Uwaga – mały quiz dla uczniów klas 4-8. Jeżeli przeczytałeś ten tekst spróbuj znaleźć w dowolnych źródłach informacji wytłuszczone pojęcia. Jeśli Ci się udało zgłoś się na lekcji biologii lub przyrody i zaprezentuj ich znaczenie – warto! Na reakcję czekam do końca października.

« 1 z 13 »

TEATR TĘCZA ZAPRASZA

Dnia 6 października uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do słupskiego Teatru Lalek „Tęcza”, na spektakl pt. „Śnieżka”.
„Królewna Śnieżka”, to jedna z najpiękniejszych baśni braci Grimm, która ukazuje nie tylko walkę dobra ze złem, ale także opowiada o uczuciach i miłości.
Kiedy dotarliśmy na miejsce, dzieci z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zaciekawione miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenia wywarła na nich sceneria oraz lalki. Nie mogli oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru. Nastrojowa muzyka i zmienne światło powodowało, że zaciekawienie widowni nie malało. Słodkie uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

« 1 z 2 »

ŚWIĘTO DEMOKRACJI – WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

24 września odbyły się w naszej szkole wybory nowego Samorządu Uczniowskiego. Wzięli w nich udział uczniowie klas III- VIII oraz nauczyciele. Poprzedzone były kampanią wyborczą: kandydaci przygotowali plakaty i osobiście prezentowali swoje pomysły w rozmowach z uczniami.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego do dla młodzieży szkolnej pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie, a także motywacja do angażowania się w sprawy publiczne w dorosłym życiu, dlatego organizacja i ich przebieg przypominały wybory samorządowe. Przygotowane zostały listy uprawnionych do głosowania, karty do głosowania, a nad przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: Hanna Tworek (kl. VI), Faustyna Żerman (kl. VII) i Patrycja Oliwa (kl. VIII).  Uczniowie wrzucali wypełnione przez siebie karty do urny wyborczej. Po podliczeniu oddanych głosów wyłonione zostało prezydium Samorządu Uczniowskiego: przewodniczący – Oliwier Konieczny (kl. VIII), zastępca – Julia Sandomierska (kl. VIII), skarbnik – Kinga Pągowska (kl. VI), sekretarz – Lena Drop (kl. V).

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszechstronnych działań na rzecz społeczności naszej szkoły.

« 1 z 7 »

Spotkanie z Policjantką

21 września uczniów klasy pierwszej odwiedziła Pani Policjantka z wydziału Ruchu Drogowego. Przekazała dzieciom cenne informacje, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Pierwszaki bardzo chętnie odpowiadały na pytania.

« 1 z 3 »

POCIĄGIEM DO KINA W EUROPEJSKIM TYGODNIU ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

POCIĄGIEM DO KINAOd 2002 roku w dniach od 16 do 22 września trwa zainicjowana przez Komisję Europejską kampania pod nazwą Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jej celem jest zachęcenie ludzi do zmiany niekorzystnych dla środowiska i zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania, np. korzystania z komunikacji miejskiej, roweru, chodzenia pieszo. Włączając się to tej kampanii, uczniowie kl. IV z wychowawczynią wybrali się w piątek po lekcjach, 17 września do Multikina w Słupsku pociągiem, a następnie spod dworca PKP dojechali do celu autobusem komunikacji miejskiej. Oczekiwanie na początek seansu był okazją do wspólnej zabawy. Film pt. „Czarny Młyn” na motywach powieści M. Szczygielskiego podobał się uczniom, bo był pełen przygód bohaterów, fantastycznych zdarzeń i wzruszających momentów.

Dziękujemy Rodzicom uczniów kl. IV za zaangażowanie w organizację tej wycieczki.

« 1 z 2 »

 

Myślę, więc nie śmiecę

Uczniowie klasy II przystąpili do Akcji „Sprzątanie Świata – Polska” w ramach polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World”. Celem akcji jest promowanie idei dbania o przyrodę, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań mających na celu wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, ukazanie skutków zaśmiecania Świata i wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska.
Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. W naszej szkole na co dzień starannie dbamy o segregację odpadów, czystość pomieszczeń jak i samego otoczenia. Jednak w tym wyjątkowym dniu nasi uczniowie, zaopatrzeni w worki foliowe i rękawice ochronne, włączyły się do akcji ekologicznej na rzecz poszanowania środowiska i z wielkim zaangażowaniem porządkowali otoczenie. Akcja przebiegała sprawnie, z wielką energią i zapałem do działania. Udział w przedsięwzięciu poprzedzony został zajęciami dydaktycznymi, które zainspirowały dzieci do pracy, mającej na celu dbanie o najbliższe środowisko oraz ukazały potęgę i piękno otaczającego nas świata. Drugoklasiści podczas zajęć rozmawiali o ekologii, uczyli się co robić by nie „produkować” nowych śmieci, poznawały lub przypomniały sobie zasady segregowania odpadów.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas udziału w akcji „Sprzątanie Świata” zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami, wzbudzą w dzieciach wrażliwość oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego.

Pierwszaki w bibliotece

Uczniowie klasy pierwszej po raz pierwszy odwiedzili szkolną biblioteki. Dzieci chętnie wypożyczyły swoje pierwsze książki.

« 1 z 2 »

W poszukiwaniu jesieni

W poszukiwaniu jesieni10 września w blasku słonecznych promieni, klasa 2 wybrała się na pieszą wycieczkę do lasu. Celem wyprawy było poznanie środowiska leśnego, rozbudzenie zainteresowań jego pięknem i bogactwem oraz rozumienie potrzeby ochrony przyrody. Uczniowie podczas wycieczki przypomnieli sobie i utrwalili zasady właściwego zachowania w lesie.
Rozpoznawali i nazywali napotkane podczas spaceru drzewa i krzewów. Zapoznali się z budową grzybów. Dzieci miały też czas na odpoczynek, zabawę i relaks. Po powrocie do szkoły uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, które ozdobili materiałami przyrodniczymi zebranymi podczas wyprawy.

« 1 z 3 »