Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

2021/2022

Wrześnica, 24.06.2022 r.

I ETAP EDUKACYJNY: WYRÓŻNIENIA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW KOŃCZACYCH KLASĘ III

(NAGRODY KSIĄŻKOWE): 

 1. Natalia Krakowiak
 2. Rafał Duda

II ETAP EDUKACYJNY: WYRÓŻNIENIA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW KLAS IV-VII

(ŚWIADECTWA                   Z WYRÓŻNIENIEM, NAGRODY KSIĄŻKOWE): 

Klasa IV: 

 1. Julia Birecka 
 2. Kaja Gutowska 
 3. Nela Kubicka 
 4. Hanna Śledź 

Klasa V: 

 1. Rafał Szczepanek 
 2. Lena Drop 
 3. Jan Zięba 
 4. Kamil Duda 
 5. Natasza Lach 
 6. Maja Kupis 
 7. Krzysztof Maksymiuk 
 8. Eryk Zdyb 

Klasa VI: 

 1. Hanna Tworek 
 2. Gracjan Myślak 
 3. Kinga Pągowska

Klasa VII:  

 1. Denis Bachuryński 
 2. Oskar Mazurek 
 3. Karol Kowalski

NAGRODA KSIĄŻKOWA ZA  „WZOROWĄ FREKWENCJĘ”:

 1. Alan Gondek

NAGRODA KSIĄŻKOWA ZA DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ ROWOJU CZYTELNICTWA: 

 1. Kinga Pągowska

II ETAP EDUKACYJNY – KLASA VIII:

NAGRODA WÓJTA GMINY SŁAWNO „NAJLEPSZY ABSOLWENT SZKÓŁ GMINY SŁAWNO” – DYPLOM, NAGRODA FINANSOWA, LIST GRATULACYJNY DLA RODZICÓW: 

 1. Oliwier Konieczny

NAJLEPSI ABSOLWENCI SZKOŁY – ŚWIADECTWA UKOŃCZENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ                                Z WYRÓŻNIENIEM, NAGRODY KSIĄŻKOWE, LISTY GRATULACYJNE DLA RODZICÓW: 

 1. Oliwier Konieczny
 2. Igor Konieczny
 3. Adam Karandyszowski
 4. Wojciech Wróbel

PODZIĘKOWANIA DLA ABSOLWENTÓW ZA SUKCESY SPORTOWE I GODNE REPREZENTOWANIE SZKOŁY W ZAWODACH SPORTOWYCH (GRAWERTONY):

 1. Igor Konieczny
 2. Oliwier Konieczny
 3. Wojciech Wróbel

PODZIĘKOWANIA DLA ABSOLWENTÓW ZA AKTYWNĄ DZIAŁALNOŚĆ W WOLONTARIACIE SZKOLNYM (GRAWERTONY): 

 1. Mikołaj Dudziński
 2. Igor Konieczny
 3. Oliwier Konieczny
 4. Maja Kowalska
 5. Martyna Pągowska
 6. Andżelika Sałankiewicz
 7. Julia Sandomierska
 8. Julia Świacka
 9. Patrycja Oliwa
 10. Wojciech Wróbel

PODZIĘKOWANIA DLA ABSOLWENTÓW ZA AKTYWNĄ DZIAŁALNOŚĆ W SAMORZĄDZIE SZKOLNYM (GRAWERTONY):

 1. Oliwier Konieczny
 2. Julia Sandomierska 

PODZIĘKOWANIA:

       Dyrektor wraz z Radą Pedagogiczną składają na ręce Przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Anny Wnuk – serdeczne podziękowania dla wszystkich Rodziców za współpracę, życzliwość i pomoc w pracy szkoły.

        Dyrektor wraz z Radą Pedagogiczną składają podziękowanie dla  Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrześnicy za życzliwość i niezawodną  pomoc w pracy szkoły.

Wszystkie dyplomy i nagrody, oprócz Nagrody Wójta Gminy Sławno dla „NAJLEPSZEGO ABSOLWENTA SZKÓŁ GMINY SŁAWNO”, zostały  sfinansowane  ze środków Rady Rodziców Szkoły Podstawowej we Wrześnicy.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPÓLNY ROK SZKOLNY I  ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI.

Dyrektor Szkoły – mgr Iwona Duszyńska

 

« z 8 »

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 24.06.2022 r. o godz. 8.00 na sali wiejskiej we Wrześnicy.

Dowozy uczniów:

Żabno 7.30

Noskowo 7.35

Wrześnica 7.40

Odwozy ze Szkoły we Wrześnicy około godz. 9.15 tj. po zakończeniu uroczystości, wg kolejności: Wrześnica, Noskowo, Żabno.

Wakacje tuż, tuż…

21 czerwca uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią i rodzicami wybrali się do Parku Trampolin. Wyjazd zorganizowali rodzice uczniów na zakończenie I etapu edukacji. Wspólne skakanie wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii i wprawiło wszystkich w znakomity nastrój. Na zakończenie świetnej zabawy wszyscy zjedli pizzę i lody.

« z 2 »

Bal Absolwentów 2021/2022

„Niech żyje bal!” –  napisała Agnieszka Osiecka.

 

Kolejny raz w historii szkoły, w dniu 17 czerwca w „Dworku w Golikowie”  odbył się Bal Absolwenta.

W pięknym otoczeniu  wspólnie bawili się uczniowie klas 8 Szkoły Podstawowej we Wrześnicy

  Uroczystość została przygotowana przez Rodziców, którzy zaprosili do udziału w niej Dyrekcję i Grono pedagogiczne.  Uroczyste rozpoczęcie Balu i przywitanie gości nastąpiło o godzinie 18.00, po czym uczniowie zatańczyli poloneza.

Taniec wykonany był perfekcyjnie, pięknie i majestatycznie. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele oraz inni goście byli zachwyceni.

Po części oficjalnej, podczas której uczniowie podziękowali rodzicom i nauczycielom, zgromadzeni udali się na poczęstunek, wspólne zdjęcia i oczekiwaną dobrą zabawę.

Sala bezustannie była zajęta przez roztańczoną młodzież, zachęcającą do wspólnego tańca swoich nauczycieli .Wychowawcy nie trzeba było prosić.  Niektórzy z nich spędzili z uczniami na parkiecie większa część balu.

Wiedząc, że bal ten stanowi zwieńczenie nauki w naszej szkole i wiąże się z licznymi rozstaniami, opadły wszelkie opory i bariery międzyklasowe. Spędziliśmy razem wyjątkowe chwile pełne żwawych ruchów na parkiecie, fascynujących rozmów po których wspomnienia zostaną nam na bardzo długo.

Godziny rozmów i tańców minęły w mgnieniu oka, a my musieliśmy się ze sobą w końcu rozstać. Było to bardzo trudne 🙁

« z 3 »

Survivalowa przygoda w parku rozrywki „Kajtur Event”.

Dnia 30 maja 2022 r.  przeżyliśmy survivalową  przygodę na poligonie w Chełmie Gryfickim,  w parku rozrywki „Kajtur Event”. Byliśmy tam po raz trzeci. Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy. Starsi  mogli sprawdzić swoje umiejętności na ściance spinaczkowej, torze przeszkód i strzelnicy, torze przeszkód, przeprawić się na drugą stronę stawu na tzw. „tyrolce”, a niektórzy zaznali uroków kąpieli błotnej.
Uczniowie klas młodszych wykazali się niesamowitymi zdolnościami w konstruowaniu ekologicznej tratwy, którą przy pomocy drewnianych palet i butelek zbudowali, wspólnie tworząc „łódź”. Następnie przeprawiali się na drugą stronę stawu, rywalizując w grupach. Wspólne wykonywanie różnych zadań wzmocniło więzi między uczniami i poprawiło ich relacje po długiej przerwie na nauczaniu zdalnym.
Dodatkową atrakcję dla chętnych dzieci stanowiła zabawa strategiczna „Paintball” i podziwianie otoczenia, siedząc głową w dół na żyroskopie. Wszyscy uczestnicy zabaw radzili sobie świetnie.
Na szczególne uznanie zasługują uczniowie klas 1-3, którzy odważnie przystępowali do wszystkich zadań. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że brudne dzieci, to szczęśliwe dzieci.

« z 12 »

 Na dobry początek wakacji …

 Na dobry początek wakacji …

27 maja 2022 r. uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą i rodzicami wybrali się do kręgielni w Redzikowie, aby wspólnie spędzić popołudnie. Oprócz odpoczynki i rekreacji, spotkanie miało jeszcze jeden cel … 

Niestety, było to pożegnanie Oskara, który zmienia szkołę i już w lipcu przenosi się do Oddziału Mistrzostwa Sportowego w Zespole Kształcenia i Wychowania w Gniewinie, gdzie najważniejszym celem, stawianym przed uczniami reprezentującymi w/w oddział, jest harmonijny rozwój zarówno sportowy, jak i edukacyjny. (Dla przypomnienia dodamy, że
w hotelu przy tej szkole mieszkała reprezentacja Hiszpanii przed EURO 2012)

Głównym celem Oskara jest natomiast rozwój umiejętności piłkarskich, bo od najmłodszych lat gra w piłkę nożną i może poszczycić się wieloma osiągnięciami w tej dziedzinie. 

Był to wyjazd integracyjny, któremu, mimo przysłowiowej łezki w oku na myśl, że opuszcza nas koleżeński, mądry i utalentowany kolega,  towarzyszyły: uśmiech, radość, dobra zabawa i duuuuuużo pozytywnej energii:)

Oskarowi życzymy, aby zawsze pamiętał, że ceną sukcesu jest ciężka praca, poświęcenie i determinacja i niezależnie od tego czy w danej chwili wygrywamy czy przegrywamy zawsze trzeba dawać z siebie wszystko!

                                                                                    Lucjana Nowak