Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 10 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski, którego celem jest rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie oraz odkrywanie uzdolnień artystycznych dzieci
i młodzieży. 

Uczestnicy konkursu podzieleni byli na trzy kategorie wiekowe. W każdej z nich nagrodzono uczestnika, który zaprezentował się najlepiej.

Laureaci poszczególnych kategorii:

  1. Uczniowie kl. I – III – Oskar Wojcieszak kl. III
  2. Uczniowie kl. IV – VI – Lena Drop kl. VI 
  3. Uczniowie kl. VII – VIII – Hanna Tworek kl. VII 

Nagrody dla laureatów i uczestników ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Laureaci z każdej kategorii wiekowej będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 17 marca w Szkole Podstawowej w Sławsku. 

                                                                  Życzymy powodzenia 🙂

                                                                          

                                                                                                                                                                     Lucjana Nowak

« z 3 »

WOJEWÓDZKI  KONKURS  GEOGRAFICZNY

Dnia 6 marca 2023 r., w Liceum Ogólnokształcącym w Sławnie, odbył się etap wojewódzki Konkursu Przedmiotowego z Geografii, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie, w którym brał udział uczeń kl. VIII naszej szkoły – Denis Bachuryński.

Gratulujemy wygrania etapów wcześniejszych (szkolnego i powiatowego) i trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik etapu wojewódzkiego:)

                                                                                                               Lucjana Nowak

Ferie zimowe

 

Drodzy uczniowie – życzę Wam udanych ferii zimowych,  mam nadzieję, że spędzicie je zdrowo i radośnie. Jednocześnie przypominam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych.

W załączniku prezentacja o bezpieczeństwie w czasie ferii (kliknij): FERIE

Do zobaczenia w szkole 27 lutego 2023 r.

dyrektor szkoły Iwona Duszyńska

 

Bal karnawałowy

27 stycznia 2023 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Wzięli w nim udział uczniowie wszystkich klas. Zgodnie z tradycją karnawałową uczestnicy przygotowali wspaniałe i pomysłowe przebrania. Samorząd Uczniowski zorganizował liczne zabawy i konkursy. Najwięcej emocji wzbudził wybór królowej i króla balu oraz przyznanie nagród za kreatywność kostiumu.

W klasach młodszych królową balu została ALICJA GAJDA z kl. I, a królem- JAKUB DANKOWSKI z kl. III. Wśród starszych uczniów królowali: NIKOLA SZWIEC (KL. VI) i DENIS BACHURYŃSKI (kl. VIII). Uczniowie nagrodzeni za przebranie to: ZUZANNA GUZOWSKA (kl. I), DAWID SUPIETA (kl. II), KRZYSZTOF ŚPIEWAK (kl. III), WIKTORIA BARAN (kl. VIII), RAFAŁ DUDA (kl. IV), JULIAN BRZUSKA (kl. VI).

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich na kolejny bal za rok!

zdjęcia wkrótce 🙂

PORADNIKI

Światowy Dzień Walki z Depresją

Dnia 23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją i nie zapomnieliśmy o tym ważnym dniu i o edukacji prozdrowotnej w tym temacie.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Eksperci przewidują, że do 2030 roku stanie się także pierwszą najczęściej diagnozowaną jednostką chorobową na świecie. Na świecie choruje na nią aż 350 milionów ludzi, w Polsce – 4 miliony, w tym dzieci i młodzież.

Niestety depresja jest często nie rozpoznawalną chorobą, w szczególności u młodych ludzi, gdyż problem związany jest z tym, że dzieci i nastolatki inaczej reagują niż osoby dorosłe.

Bądźcie czujni w stosunku do swoich bliskich i kolegów, koleżanek!!!!

W związku z tym, nie możemy być obojętni. W miesiącu lutym będziemy poruszać tematy związane z depresją.

Depresja może dotknąć każdego. Bez względu na wiek, wyniki w nauce, popularność czy liczbę znajomych na Facebooku. Gorszy dzień może zdarzyć się każdemu. Jeśli jest ich jednak coraz więcej może to być objaw choroby, który wymaga pomocy specjalisty.

Nie lekceważ objawów jeśli u Ciebie występują. Powiedz o nich rodzinie, przyjacielowi, wychowawcy, pielęgniarce szkolnej. Zgłoś się do psychologa, pedagoga. Na pewno znajdzie się ktoś, kto Ci pomorze. Nie jesteś sam! Jeśli nie jesteś gotowy by o tym rozmawiać z kimś bliskim, skorzystaj z pomocy telefonicznej bądź on-line.

Oto nr telefonów, gdzie możesz uzyskać wsparcie i poradę. 

116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

(22) 594 91 00 – Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji

800121212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej i uzyskać pomoc, zajrzyj na te strony:

Twarze Depresji

https://zobaczjestem.pl/

https://forumprzeciwdepresji.pl/

http://depresja.org/

Strona główna

Główna

Pamiętajmy!

Depresja jest powszechnym zaburzeniem psychicznym, z czego 15% chorujących na nią popełnia samobójstwa a nawet do 60% ma myśli samobójcze. Badania mówią, że  codziennie z powodu depresji umiera 3800 osób, co 40s ktoś odbiera sobie życie.

Zachęcam do obejrzenia, krótkiego wywiadu z mistrzem olimpijskim:

 https://www.youtube.com/watch?v=A2xLLtMzbWI

Film  „Znikające dzieci – nastoletnia depresja” , który został przygotowany w ramach kampanii społecznej „Forum przeciw depresji”.

 

PORADNIKI:

 

depresja_rozumiesz-pomagasz_depresja_wieku_podeszlego_3_

depresja_rozumiesz-pomagasz_depresja_poporodowa_2_

depresja_rozumiesz-pomagasz_depresja_mlodziencza_5_

nastoletnia-depresja-poradnik-dla-mlodziezy

 

JASEŁKA SZKOLNE

« z 3 »