TYDZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości – w ramach jego obchodów, w dniach 04.11 – 08.11.2019 r., uczniowie naszej szkoły podjęli wiele działań upamiętniających to ważne wydarzenie. Młodsi uczniowie wykonali prace plastyczne przedstawiające symbole narodowe, z których następnie przygotowano wystawy klasowe. Starsi uczniowie przyozdobili swoje klasy oraz korytarze szkolne gazetkami o tematyce niepodległościowej, a także własnoręcznie wykonali dla siebie emblematy w barwach narodowych, a każda klasa wyróżniała się swoim wzorem.
Zwieńczeniem „Tygodnia dla Niepodległej” był apel okolicznościowy, przypominający najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę. Na tę uroczystość wszyscy przyszli w odświętnych strojach galowych lub biało – czerwonych, udekorowanych wykonanymi wcześniej kotylionami lub rozetami w barwach narodowych.
O symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”, będącej inicjatywą Ministra Edukacji Narodowej.
Świętowanie zakończono niespodzianką – pamiątkowym zdjęciem, do którego uczniowie zostali ustawieni na wzór daty (dnia i miesiąca) odzyskania niepodległości – 11.11.
Przez ten tydzień całej społeczności szkolnej przyświecała myśl, że wszyscy powinniśmy pamiętać o tym, że mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia, oddając w tej walce wartość najcenniejszą – swoje Życie. I niech ta myśl zostanie z nami na wiele następnych lat…

« 1 z 5 »