Strażak – ciekawy i szanowany zawód

We wtorek 29 marca   uczniowie klas I-III  wybrali się w odwiedziny do Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu gorące powitanie przygotowali uczniom:  naczelnik OSP Szymon Urbaniak, za-ca naczelnika Damian Kowalski i sekretarz Rafał Kowalski.  Uczniowie  podczas tej niecodziennej wizyty mogli zapoznać się
 z zawodem strażaka,  z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichurymdrzewa.                                                                                                      Uczniowie mieli okazję zobaczyć wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy, sprzęt pierwszej pomocy i strój w jaki ubierają się do akcji, a nawet go przymierzyć. Zwiedzały także wszystkie pomieszczenia znajdujące się w remizie.
Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz zachowaniu się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.

Serdecznie dziękujemy Strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrześnicy za zorganizowanie spotkania oraz  umożliwienie naszym uczniom poznanie zawodu strażaka.

« z 13 »