SZLACHETNA PACZKA W PIGUŁCE

• Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Nie pomagamy tylko dlatego, że ktoś krzyczy.
• Pomagamy mądrze. Mądra pomoc to taka, dzięki której ludzie sami radzą sobie w życiu. Głupia prowadzi do tego, że ludziom się nie chce.
• Nie może być tak, że im więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Chcemy, aby wszyscy sobie radzili w życiu.
• Mentalność wędkarza. Mówi się, że nie ryba, ale wędka. Ale jeśli ktoś nie ma mentalności wędkarza, to sprzeda wędkę i kupi ryby. Jeśli ktoś ma mentalność wędkarza, to weźmie kij i złowi rybę. Zawsze sobie poradzi w życiu.
• Wszystkie projekty SZLACHETNEJ PACZKI oparte są na pracy na mentalności. To jest zmiana trwała. Chcemy, aby ludzie sami radzili sobie w życiu.
• Chcemy Polaków uczyć jak zarabiać więcej. Jeśli wszyscy będą dobrze zarabiali, nie będzie biedy. To jest nasz ideał.
• Lubię ludzi. Nie mówimy o tym, co czujemy. Wydobywamy z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Naszą misją jest służyć ludziom w ich rozwoju: ubogim, wolontariuszom i darczyńcom.

OD 2008 ROKU ZMIENIAMY HISTORIE WIELU LUDZI
UCZNIOWIE + RODZICE + NAUCZYCIELE + DARCZYŃCY = SZLACHETNA PACZKA

Łączymy biednych i bogatych. Uczymy mądrze pomagać. Rozwijamy wolontariuszy.

Drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej we Wrześnicy,
pamiętacie, że to już w najbliższy weekend? To dzięki Wam i tysiącom pozostałych Darczyńców SZLACHETNEJ PACZKI już w najbliższy weekend w tysiącach domów w całej Polsce będą działy się cuda.
Wolontariusze dostarczą rodzinom przygotowane przez Was paczki. Wiele z nich na pewno jako pierwsze otworzą dzieci – ucieszą się z butów, z ciepłych kurtek i wspaniałych kolorowych prezentów. Ich rodzice poczują ulgę i szczęście, widząc w końcu uśmiech na buziach swych pociech.
Paczki otworzą też ludzie starsi oraz samotni. Dla nich może nawet ważniejsza od rzeczy będzie świadomość, że wciąż są dla kogoś ważni, że ktoś wreszcie pochylił się nad ich losem.
Nie ktoś – WY.
Pojawią się łzy, emocje, wzruszenie i na nowo rozbudzona nadzieja, że przyszłość może być piękna. Lepsza.
I będą się działy cuda.

Jeśli możemy Cię dziś prosić o coś jeszcze, chcielibyśmy, żebyś podzieliła się ze swoimi znajomymi i przyjaciółmi tą radością, tą magią i historiami, które zmieniasz na dobre – podczas rozmów, spotkań i za pośrednictwem mediów społecznościowych. Szczególnie dziś, kiedy dobre wiadomości coraz częściej stają się towarem deficytowym, piękno i radość, które tworzymy potrzebują tego, by głośno o nich mówić.

Jeszcze raz dziękujemy WAM, że jesteś z nami!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI