SZLACHETNA PACZKA 2016

Uczniowie Naszej Szkoły połączyli siły i po raz kolejny pomagają potrzebującym. Wzięliśmy udział w tej akcji już piąty rok z rzędu. Co roku pragniemy dotrzeć do tych naprawdę najbardziej potrzebujących, wiąże się to z wieloma przygotowaniami – weryfikacją danej rodziny, wywiadami środowiskowymi . W tym roku po raz pierwszy o pomoc w wyborze rodziny poprosiliśmy pracowników GOPS-u w Sławnie, gdyż marzeniem naszych uczniów było, aby paczka trafiła do rodziny z naszej gminy. Tym razem pomogliśmy spełnić marzenia pięcioosobowej rodzinie. 20 grudnia przekazaliśmy rzeczy materialne: żywność, chemię, kosmetyki, kołdrę, pościel, ręczniki, materac, stół z krzesłami, biurko , krzesło do biurka , tablet oraz  prezenty indywidualne. Włożyliśmy  także nasze serca, uśmiech i dobre życzenia skierowane do konkretnych osób. Pomaganie ze Szlachetną Paczką daje radość, bo robimy to z myślą o kimś konkretnym. Chcemy pokazać, że mądre pomaganie jest czymś wartościowym. Wierzymy, że świat jest piękniejszy, gdy umiemy dostrzegać drugiego człowieka i bezinteresownie nieść pomoc  – dziękujemy Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca w ten niezwykły czas. Ze wzruszeniem i podziwem patrzyliśmy na wszystko, co wydarzyło się w Paczce w 2016 roku! Dziękujemy, że przeżyliście go z nami.