Szkolny Tydzień Ekologiczny

22 kwietnia jest Dniem Ziemi i tego właśnie dnia, już po raz dziesiąty, w naszej szkole rozpoczęły się obchody Szkolnego Tygodnia Ekologicznegopod hasłem  „Ekologia i zdrowie”. Jego inicjatorem jest nauczyciel przyrody, pan Gerard Kucharski. Celem wszystkich działań zaplanowanych na ten tydzień było promowanie postaw ekologicznych i zdrowotnych.
Każdego dnia uczniów i nauczycieli obowiązywał inny kolor ubioru, który miał swoją symbolikę, np. Dzień Ziemi – kolor brązowy, Dzień Zdrowia – kolor czerwony, Dzień Natury – kolor zielony. Codziennie też uczniowie realizowali wyznaczone zadania. Wśród nich, było na przykład, wykonywanie prac plastycznych o tematyce ekologiczno – zdrowotnej, porządkowanie otoczenia szkoły, sadzenie drzewek, quiz zagadkowy dla uczniów kl. 0 – 3, turniej wiedzy o tematyce zdrowotno – ekologicznej dla kl. IV – VI i akademia pt. „Ziemia zielona wyspa”. Poza tym, w ramach projektuTrzymaj formę, uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną pt. „Aktywność fizyczna i zbilansowana dieta”. Ważnym elementem całości było to, że za swoje starania, uczniowie byli tym razem nagradzani … OWOCAMI, które wszystkim bardzo smakowały.
Podczas obchodów Szkolnego Tygodnia Ekologicznego odbył się też X Gminny Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny, w którym wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Sławno. Uczeń naszej szkoły – Igor Majchrzak z kl. VI – zajął II miejsce.
Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia była akademia, podczas której zaprezentowano i nagrodzono prace wykonane w poniedziałek oraz przedstawiono scenki ekologiczne i pokaz eko – mody w wykonaniu uczniów kl. IV – VI. Pokaz bardzo się spodobał. Wszystkie modelki i modele byli nagradzani gromkimi brawami. Owacjom nie było końca!

Zapraszamy do nas za rok!