Święto Wiosny z H. Sienkiewicza

Pierwszy Dzień Wiosny nie był w tym roku dla gimnazjalistów pretekstem do wagarów. Przeciwnie- włożyli oni wiele trudu, aby stał się wyjątkowy, atrakcyjny i jednocześnie edukacyjny.
Minęło sto lat od śmierci H. Sienkiewicza, którego powieści zna każdy Polak. Rok 2016 został z tego powodu ogłoszony przez senat Rokiem Henryka Sienkiewicza. Dlatego też gimnazjaliści i nauczyciele włączyli się do obchodów tego roku w dniu 21 marca. Każda klasa przygotowała scenę z popularnych książek pisarza. Klasa I a pokazała słynny początek bitwy pod Grunwaldem, gdy Krzyżacy przekazują królowi Władysławowi Jagiełło dwa nagie miecze. Z kolei klasa I b, wykorzystując również powieść „Krzyżacy”, zainscenizowała pojedynek Zbyszka z Bogdańca z Rotgierem. Klasy II a i II b przeniosły nas do starożytnego Rzymu za panowania Nerona, pokazując przybycie na ucztę Ligii i Marka Winicjusza („Quo vadis”). Pokazy zakończyła klasa III, ukazując nostalgiczną historię latarnika Skawińskiego czytającego „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza. W obchody Roku H. Sienkiewicza włączyli się niemal wszyscy uczniowie, przygotowując z pomocą nauczycieli scenki, stroje, rekwizyty, plakaty, muzykę. Najwyżej oceniona za występ została klasa I b.
Kolejnym punktem Święta Wiosny był konkurs polegający na odgadnięciu przez uczniów ulubionych piosenek nauczycieli z lat ich młodości. Najlepszym znawcą muzycznych gustów pedagogów okazał się Bartłomiej Komisarczuk z kl. III.
Dzień zakończył się wysiłkiem fizycznym- w turnieju koszykówki zmierzyły się ze sobą wszystkie klasy. Każda drużyna miała damsko- męski skład. Zwyciężyła kl. III.

To był dzień pełen emocji!

Święto Wiosny z H. Sienkiewicza