Święto Pieczonego Ziemniaka

W sobotę – 20.09.2008 r. – odbyło się w naszej szkole spotkanie integrujące środowisko szkolne i lokalne – Święto Pieczonego Ziemniaka. Imprezę, już po raz szósty, przygotowały panie Elżbieta Świeboda i Elżbieta Łukowicz we współpracy z innymi nauczycielami. Był to jeden z cieplejszych dni jesiennych, słońce pięknie przygrzewało i wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawach. Na początku – Pani Dyrektor – powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli i uczniów, a następnie cała społeczność uczniowska zaśpiewała Hymn ziemniaczany. Drugą część imprezy stanowiły konkurencje sportowe z ziemniakiem w roli głównej. Uczniowie mieli okazję zdobyć tytuł Ziemniaczanego Mistrza Szkoły Podstawowej we Wrześnicy. Trzeba  przyznać, że atrakcji i pysznych potraw w tym dniu nie brakowało. Na gości i uczniów czekały pięknie przystrojone wystawy techniczno – plastycznej działalności uczniów, m.in: Bukiet warzyw, Kartoflowe rzeźby, Stemple ziemniaczane, Najśmieszniejsza marchewa, najśmieszniejsza pietrucha oraz potrawy przygotowane przez rodziców. Każdy mógł spróbować m.in. frytek, chipsów, placków ziemniaczanych, kopytek i innych. Rodzice zadbali, by tego dnia nikt nie był głodny. Na zakończenie imprezy wszyscy spotkali się przy ognisku, by skosztować pieczone w popiele ziemniaki.

swieto_pieczonego_ziemniaka