Święto Pieczonego Ziemniaka

W piątkowe przedpołudnie, 2 października, kolejny już raz obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Było ono nie tylko okazją do wspaniałej zabawy, ale i integracji uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
Imprezę rozpoczęliśmy wspólnymi ćwiczeniami przy muzyce i marszobiegiem, po których przyszedł czas na kolejne atrakcje, m. in.: tematyczne i zręcznościowe konkurencje z ziemniakiem w tle, pokaz i naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, quiz profilaktyczny, loterię fantową, turniej piłki nożnej dla uczniów gimnazjum.
Oczywiście każdy mógł też podjeść nieco ziemniaczanych frykasów i skosztować pieczonych w ognisku ziemniaczków, a śpiewane przy nim przez uczniów, rodziców i nauczycieli piosenki biesiadne, zintegrowały społeczność szkolną i wywołały uśmiech na wielu twarzach.
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i babciom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie tej imprezy i dzięki, którym mogła ona obfitować w tak wiele atrakcji.

Święto Pieczonego Ziemniaka