Święto Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pani Violetty Kucharskiej i pani Eweliny Drop-Koniecznej. Uroczystość uświetniły występy zespołu tanecznego, który rozpoczął akademię pokazem poloneza, a także występ pana Tomasza Goduli – nauczyciela gimnazjum – który pięknie grał na gitarze akompaniując śpiewającej uczennicy.Podczas uroczystości przypomniane zostały lata niewoli Polski, począwszy od dnia kiedy Polska jako niepodległe państwo przestała istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności.
Cała uroczystość bardzo się wszystkim podobała, co wyrażono gromkimi brawami na zakończenie. Nie zabrakło też słów pochwały i podziękowania, między innymi od Pana Wojciecha Stefanowskiego – Wójta Gminy Sławno.Święto Niepodległości