WITAJ MAJOWA JUTRZENKO…

W tym roku Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczciliśmy inaczej niż zwykle. Uroczysta akademia zamieniła się we wspólne przeżywanie patriotyzmu. Nasza szkoła przybrała barwy biało-czerwone, uczniowie wspólnie przygotowali kotyliony i flagi narodowe. Uczennice trzeciej klasy gimnazjum przypomniały społeczności szkolnej o bardzo ważnej rocznicy w naszych dziejach. Wspominanie tych wydarzeń jest szczególnie ważne w roku, którym obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. Niesamowita atmosfera udzieliła się wszystkim zebranym podczas wspólnego odśpiewania pieśni „Witaj Majowa Jutrzenko”. Było podniośle, wzruszająco, a zarazem naturalnie. Śpiewali uczniowie i nauczyciele.. Miło było popatrzyć jak młode pokolenie szczerze i od serca zaangażowało się w tę lekcję patriotyzmu.

« z 6 »