Super Akademia …

Uczniowie kl. IV, zainspirowani powieścią J. Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa”, stworzyli makiety przedstawiające szkołę, do której uczęszczał Adaś Niezgódka i jego koledzy, a nauczycielem był niezwykły profesor – Ambroży Kleks.
Przed przystąpieniem do wykonania zadania, najpierw – na lekcji języka polskiego, dokładnie przeanalizowali fragmenty książki, opisujące akademię i przygotowali szczegółową notatkę, która była główną pomocą naukową podczas tworzenia makiet.
Trzeba przyznać, iż powstałe prace zachwyciły i precyzją wykonania, i ilością dopracowanych szczegółów. Za wkład i zaangażowanie w pracę oraz pomysłowość wszyscy zostali nagrodzeni ocenami celującymi. Brawo!
Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w te działania, podsuwając pomysły lub pomagając w wykonaniu trudniejszych elementów.  Na zakończenie lekcji wspólnie przygotowano wystawę prac, którą obejrzeć można w sali nr 10.