Sprzedajemy – Zyskujemy

W tym roku szkolnym – uczniowie klasy IV, V i VI – zajmowali się kolportażem Głosu Koszalińskiego i zarabiali pieniądze na wyjazd do Szymbarka na Kaszubach. Udało się uzyskać taką kwotę, dzięki której można było zorganizować zaplanowaną wycieczkę.
Dnia 10 czerwca 2009 roku, pięćdziesięciu uczniów z kl. IV – VI, wyjechało obejrzeć Dom do góry nogami – śmiechu było co niemiara, bo wystarczyło tylko zajrzeć do środka przez otwarte drzwi i już kręciło sięw głowie – ale daliśmy radę…!!! Mniej wesoło było w bunkrze Gryfa Pomorskiego, gdzie oprócz lekcji historii, usłyszeliśmy odgłosy bombardowania i nalotów, jakie miały miejsce w czasie drugiej wojny światowej. Widzieliśmy też najdłuższą deskę świata – 36,83m – wpisaną do Księgi Guinnessa i Stół Noblisty im. Lecha Wałęsy.
Oprócz „wycieczki dla wszystkich” – najlepsi kolporterzy otrzymali też nagrody rzeczowe, zakupione przez Redakcję Głosu Koszalińskiego:
odtwarzacz  MP 4 otrzymała uczennica kl. IV – Magdalena Płonka
plecaki otrzymali:
– Kamil Jakubek – kl. IV
– Zuzanna Brzózka – kl. IV
–  Aleksandra Latańska – kl. IV
– Patrycja Żerman – kl. V
– Zuzanna Mrugalska – kl. VI
piłki otrzymali:
– Cezary Żerman – kl. IV
– Tomasz Małys – kl. V
– Ewa Warać – kl. VI
– Paula Andrzejczuk – kl. V
Wycieczkę zorganizowała pani Lucjana Nowak, która dba również o prawidłowy przebieg sprzedaży gazet w naszej szkole.