SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM ZAWODOWYM CENTRUM SZKOLENIA MARYNARKI WOJENNEJ W USTCE

21 maja klasa II i III gościły Pana Jarosława Bagińskiego – starszego bosmana pracującego jako żołnierz zawodowy szkolący przyszłych marynarzy w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Gość przywiózł ze sobą mnóstwo ciekawych przedmiotów związanych z wojskiem oraz powitał dzieci w stroju ćwiczebnym Marynarki Wojennej RP. Dzieci mogły zapoznać się z flagami i banderą Marynarki Wojennej , osprzętem pokładowym, sposobami wiązań i rodzajami lin stosowanych na jednostkach pływających takich jak okręty i statki. Pan Jarosław pokazał uczniom mapy morskie i przybory nawigacyjne stosowane przez nawigatorów. Chłopaków najbardziej interesowała broń stosowana w wojsku polskim w postaci wiernie odwzorowanych pozbawionych cech bojowych replik czyli karabin maszynowy, pistolet, nóż i bagnet.  Uczniowie mogli przymierzyć maskę przeciwgazową oraz nakrycia głowy żołnierza m.in. hełm. Na dwugodzinnych zajęciach działo się bardzo dużo, a uczniowie przyswoili sobie wiedzę, której nie znajdą w swoich podręcznikach. To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja. Dziękujemy naszemu gościowi i życzymy sukcesów w pracy zawodowej!

SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM ZAWODOWYM CENTRUM SZKOLENIA MARYNARKI WOJENNEJ W USTCE