Spotkanie z teatrem ARTENES z Wrocławia

04 i 05 czerwca uczniowie naszej szkoły wybrali się do Słupska, aby obejrzeć spektakle teatralne w wykonaniu aktorów teatru ARTENES.
Uczniowie kl. I – III obejrzeli spektakl pt. „Zaklęte granie”, który dotyczył problemu spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem. Spektakl był tak skonstruowany, by przemawiał do dzieci obrazem i przykładem, a nie tylko upomnieniami słownymi. Dzieci żywo reagowały na piosenki, kolorowe postacie w baśniowych kostiumach i multimedialne efekty sceniczne.
Uczniowie kl. IV – VI obejrzeli spektakl pt. „Magia teatru”, którego celem było zapoznanie młodego odbiorcy z historią teatru oraz słownictwem i podstawowymi pojęciami związanymi z teatrem. Przystępność zaprezentowanej wiedzy gwarantowała przygodowa forma prowadzenia akcji i angażowanie widowni w przebieg intrygi.
Uczniowie klasy VII oraz gimnazjaliści obejrzeli spektakl pt. „Janowym piórem”. Przenieśli się w czasie wraz z aktorami do epoki renesansu, aby przypomnieć sobie fakty z życia Jana Kochanowskiego oraz jego twórczość. W przedstawieniu nie zabrakło najbardziej znanych utworów poety: fraszek, pieśni i trenów. Niektóre z tych wierszy młodzież zna na pamięć.
Wizyta w teatrze była więc świetną powtórką na podsumowanie roku szkolnego.