Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem – prelekcja. Nieletni wobec prawa.

W piątek 25 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie policjantek z Komendy Powiatowej w Sławnie z uczniami klasy VII i VIII. Młodzież wysłuchała z uwagą policyjnych rad i wskazówek dotyczących m. in. odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełnione czyny karalne. Policjantki przekazały młodzieży najważniejsze informacje związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich w przypadku konfliktu z prawem. Funkcjonariuszki wspomniały ponadto o niebezpieczeństwach płynących z niewłaściwego korzystania z Internetu, o zasadach jakimi powinni kierować się młodzi ludzie korzystający z wszelkiego rodzaju grup społecznościowych czy forów internetowych. Przede wszystkim starały się przekazać słuchaczom, że nikt w Internecie nie jest anonimowy.

Bardzo dziękujemy za cenną lekcję.