SPOTKANIE Z PIELGRZYMAMI W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ BOLESNEJ W SKRZATUSZU

skrzatusz_2016

17 września 2016 r. (sobota) uczniowie Zespołu Szkół we Wrześnicy uczestniczyli w Diecezjalnym Spotkaniu Młodych pod hasłem „Zanurzeni w Jezusie” w Skrzatuszu, gdzie od XVI w. ludzie doświadczają cudów przywracania zdrowia duszy i ciała, odzyskują nadwątloną lub utraconą nadzieję, doświadczają bliskości Jezusa i cieszą się wiarą.
Tysiące zebranych młodych ludzi przywitał ksiądz biskup Edward Dajczak. Oprócz udziału w modlitwie, spowiedzi i mszy świętej pielgrzymi wysłuchali koncertu rapera TAU, który nie tylko śpiewał, ale też opowiadał o swoim życiu i religijności.
Nasza młodzież spotkała na błoniach skrzatuskich wielu znajomych z sąsiednich parafii i także zawarła nowe znajomości.
Dziękujemy księdzu Januszowi Brzosko, proboszczowi parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Warszkowie, za finansowe wsparcie pielgrzymów z ZS we Wrześnicy.