SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze Świętami Bożego Narodzenia, Świętym Mikołajem, ale także ze Świętą Barbarą i obchodami górniczego święta.
5 grudnia uczniowie klasy III powitali specjalnego gościa – emerytowanego górnika, Pana Tadeusza Strupiechowskiego, który pracował przez 33 lata w kopalni odkrywkowej. Górnik ubrany był w piękny, galowy mundur, a na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako, lśnił biały pióropusz. Dzieci dowiedziały się, że kolory pióropusza wskazują na: biały- sztygara, inżyniera, zielony – dyrektora, czarny – zwykłego górnika, czerwony – członka orkiestry górniczej. Nasz gość wyczerpująco i ciekawie odpowiadał na pytania dzieci. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę.
Na zakończenie uczniowie zaśpiewali 100 lat naszemu gościowi i wyrecytowali wiersze. Życzenia złożyliśmy także naszej solenizantce Basi Jastrzębskiej. Serdecznie dziękujemy Panu górnikowi za przybycie i życzymy dużo zdrowia!

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM