Spotkanie z funkcjonariuszami Policji i Straży Granicznej

21 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z funkcjonariuszami Policji oraz Straży Granicznej. Rozmawiano na temat uzależnień, w szczególności o szkodliwości zażywania narkotyków, zapobieganiu narkomanii oraz aspektach prawnych tego zjawiska.

Spotkanie poprowadzili funkcjonariusze wydziału operacyjnego oraz rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, którzy najlepiej znają to zagadnienie i realia środowiska lokalnego. Wspomagał ich przewodnik psa placówki Straży Granicznej w Darłowie. Pokaz umiejętności owczarka niemieckiego o imieniu Cindy zrobił na uczniach największe wrażenie.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu „Bezpieczna Szkoła”, opartego na współpracy pedagogów z przedstawicielami służb mundurowych. Wszelkie działania tego typu mają zapewnić uczniom bezpieczeństwo zarówno w czasie pobytu w szkole jak i poza nią.Spotkanie z funkcjonariuszami Policji i Straży Granicznej